A programot a Diósgyőri Cukorbetegek Egyesülete szervezi, több meghívott szervezet részvételével. Az esemény résztvevői a kinti programot követően megtekintik a Palota Szállót, majd ebéd után Lillafüreden tesznek sétát, ahol a cukorbetegséggel együtt élők megbeszélhetik problémáikat és kicserélhetik tapasztalataikat. Az eseményre egri, tiszaújvárosi és jászárokszállási cukorbetegek is ellátogatnak.