Az idén már ötödik alkalommal rendezték meg Budapesten a „Pindúr-Pandúr Ki Mit Tud” országos MINI KRESZ vetélkedőt. A Nemzedékek Biztonságáért közhasznú Alapítvány által életre hívott játékos közlekedésismereti és baleset-megelőzési rendezvény főként az óvodásokat, valamint az általános iskolák alsós diákjait célozza meg.
Tekintettel arra, hogy megyénkből az országos versenyre korábban jelentkezett óvodás és kisiskolás csapatok, valamint rendőri felkészítőik a térségben kialakult árvízhelyzet miatt nem tudtak részt venni, ezért a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei „Pindúr-Pandúrok” a játékokat és sporteszközöket – az alapítvány kuratóriumának döntése alapján – a megtartott vetélkedőt követően vehetik át.

Farkas József ezredes, a bizottság elnöke, az óvoda udvarán elmondta, hogy örül annak, hogy az óvoda játékkészlete olyan játékokkal is bővül, melyek segítik a gyerekek, helyes közlekedésre nevelését. Hozzátette, hogy ezek az eszközök az óvónők munkáját is segítik a jövőben, ami azért fontos, mert ebben a nevelőmunkában is fontos szerepük van. A gyerekek a játékok mellett annak örültek legjobban, hogy az átadó alatt és után módjuk volt beülni egy igazi rendőrautóba, sőt a szirénákat és a hangosbeszélőt is kipróbálhatták.
A kuratórium döntése értelmében így három miskolci- – köztük a Brigád úti tagóvoda –, két edelényi-, két sátoraljaújhelyi-, továbbá egy ózdi óvoda, valamint a Sajóbábonyi- és az Ongai Általános Iskola diákjai részesültek díjazásban.
Tajthy Á.
Tekintettel arra, hogy megyénkből az országos versenyre korábban jelentkezett óvodás és kisiskolás csapatok, valamint rendőri felkészítőik a térségben kialakult árvízhelyzet miatt nem tudtak részt venni, ezért a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei „Pindúr-Pandúrok” a játékokat és sporteszközöket – az alapítvány kuratóriumának döntése alapján – a megtartott vetélkedőt követően vehetik át.

Farkas József ezredes, a bizottság elnöke, az óvoda udvarán elmondta, hogy örül annak, hogy az óvoda játékkészlete olyan játékokkal is bővül, melyek segítik a gyerekek, helyes közlekedésre nevelését. Hozzátette, hogy ezek az eszközök az óvónők munkáját is segítik a jövőben, ami azért fontos, mert ebben a nevelőmunkában is fontos szerepük van. A gyerekek a játékok mellett annak örültek legjobban, hogy az átadó alatt és után módjuk volt beülni egy igazi rendőrautóba, sőt a szirénákat és a hangosbeszélőt is kipróbálhatták.
A kuratórium döntése értelmében így három miskolci- – köztük a Brigád úti tagóvoda –, két edelényi-, két sátoraljaújhelyi-, továbbá egy ózdi óvoda, valamint a Sajóbábonyi- és az Ongai Általános Iskola diákjai részesültek díjazásban.
Tajthy Á.