Mint arról korábban már beszámoltunk, a Középszer és a Testvérvárosok utcák közötti területen 31 fát vágtak ki a hét elején. A területen száztíz férőhelyes parkoló épül, ami sok lakót nem vigasztal, felháborodtak a fák kivágása miatt, illetve azért, mert őket senki nem kérdezte meg, szeretnék-e a parkolót.
Szűcs Erika, a terület önkormányzati képviselője azt mondja, ő ugyan korábban már nyilatkozott a Középszer utcát érintő út- és parkolófejlesztésről, de valóban nem volt megfelelő tájékoztatás az önkormányzat részéről, ezt pótolandó, fórumot szervez 25-én a Gesztenyés úti iskolában.
Minden fogadóórán évek óta téma volt azonban a parkolási helyzet az utcában, amelyre számtalan tervet próbáltak kidolgozni, de a föld alatti megoldások meghaladják a lakók és az önkormányzat anyagi kereteit. Így marad a felszíni fejlesztés, amely úgy ésszerű, ha útfejlesztéssel együtt készül, a Középszer utcán pedig most zajlik az aszfaltszőnyeg cseréje is. A képviselő szerint egy lakótelepen egyébként nem lehet igazságot tenni, a korábbi beruházások tapasztalata az, hogy ami az egyik lakónak jó, az a másiknak nem. De azt is megemlítette, hogy a mentők, tűzoltók és a kukásautók is nehezen tudnak a parkoló autók miatt közlekedni, a favisszapótláson kívül pedig a választókerületi alapjából plusz zöld növényeket szeretne vásárolni, és ültetni a környéken.
Szűcs Erika, a terület önkormányzati képviselője azt mondja, ő ugyan korábban már nyilatkozott a Középszer utcát érintő út- és parkolófejlesztésről, de valóban nem volt megfelelő tájékoztatás az önkormányzat részéről, ezt pótolandó, fórumot szervez 25-én a Gesztenyés úti iskolában.
Minden fogadóórán évek óta téma volt azonban a parkolási helyzet az utcában, amelyre számtalan tervet próbáltak kidolgozni, de a föld alatti megoldások meghaladják a lakók és az önkormányzat anyagi kereteit. Így marad a felszíni fejlesztés, amely úgy ésszerű, ha útfejlesztéssel együtt készül, a Középszer utcán pedig most zajlik az aszfaltszőnyeg cseréje is. A képviselő szerint egy lakótelepen egyébként nem lehet igazságot tenni, a korábbi beruházások tapasztalata az, hogy ami az egyik lakónak jó, az a másiknak nem. De azt is megemlítette, hogy a mentők, tűzoltók és a kukásautók is nehezen tudnak a parkoló autók miatt közlekedni, a favisszapótláson kívül pedig a választókerületi alapjából plusz zöld növényeket szeretne vásárolni, és ültetni a környéken.