A támogatásból május végén 20 diák és 3 kísérő szaktanár utazott Erdélybe, a székelyudvarhelyi Bányai János Szakközépiskolába. A két iskola 20 éves testvériskolai kapcsolatra tekint vissza. Az iskola az építőipari és faipari ismeretek miatt választotta a 20 év emlékére készülő fafaragást, melyben a partnerintézmény szakmai ismereteire is támaszkodik. A diákok erdélyi és magyar szaktanárok irányításával örökítették meg – fafaragással - a testvériskolai kapcsolatot, melyben közösen tervezték meg és készítették el a famunkát, egyben megismerkedtek egymás értékeivel is.
Székelyudvarhelyi kapcsolat
Létrehozva
KözéletOktatás
Az Apáczai Közalapítvány a határon túli magyarság magyarországi diákokkal és tanáraikkal való megismertetését tűzte ki céljául. Ennek érdekében a Közalapítvány pályázatot hirdetett magyarországi iskolák számára határon túli magyar tannyelvű iskolákkal közös, a határon túl megvalósuló együttműködések támogatására, mely pályázaton a Kós Károly Építőipari Szakközépiskola és Szakiskola 1.300.000, Ft vissza nem térítendő támogatást nyert.