Értékelte az elmúlt időszak politikai folyamatait az elnökség, a választmány és a küldöttgyűlés által választott bizottságok munkáját. Meghatározta a szövetség által követendő irányvonalat, és azokat a feladatokat, melyek a párt szervezeti megújulásához, a társadalmi kapcsolatok erősítéséhez és egy sikeres önkormányzati választáshoz szükségesek.
Megválasztotta a megyei tisztségviselőket az alábbiak szerint: megyei elnök – Gúr Nándor, megyei elnökhelyettes – Dr. Varga László, megyei alelnökök – Furdi Erika, Nyeste László, Szitka Péter, megyei választmány elnöke – Nyakó István.
Megválasztotta továbbá a megyei szövetség pénztárnokát, a Pénzügyi Ellenőrző Bizottság elnökét és tagjait, az Etikai és Egyeztető Bizottság elnökét és tagjait.
Megválasztotta a megyei tisztségviselőket az alábbiak szerint: megyei elnök – Gúr Nándor, megyei elnökhelyettes – Dr. Varga László, megyei alelnökök – Furdi Erika, Nyeste László, Szitka Péter, megyei választmány elnöke – Nyakó István.
Megválasztotta továbbá a megyei szövetség pénztárnokát, a Pénzügyi Ellenőrző Bizottság elnökét és tagjait, az Etikai és Egyeztető Bizottság elnökét és tagjait.