Kozma atya misét mondott az árvízkárosultak megsegítéséért, majd ellátogatott Felsőzsolcára, hogy saját szemével győződjön meg a nagy mennyiségű csapadék okozta károkról. A Máltai Szeretetszolgálat elnöke a Csilla von Boeselager Ház kápolnájában tartott mise után elmondta: az elmúlt 20 évben a szervezet az ország legnagyobb és legjelentősebb civil szervezetévé nőtte ki magát és olyan programokat kezdeményezett, melyek úttörőnek mondhatóak az országban. Kozma atya hozzátette, hogy az élet velejárója, hogy rendszeresen próbákat kell kiállni az embereknek, az utóbbi idők legnagyobb próbája Borsodban az árvíz volt.
Kozma atya tájékozódott a Máltai Szeretetszolgálat Miskolci csoportjának az árvízi védekezésben történő szerepvállalásáról is.

A szentmise után a Máltai Szeretetszolgálat elnöke Felsőzsolcára látogatott, ahol Csöbör Katalin országgyűlési képviselő fogadta. A szolgálat helyi képviselője tájékoztatta a történtekről Kozma atyát, valamint megmutatta azokat az adományokat, amelyek az elmúlt napokban érkeztek és amelyeket hamarosan a lakosok is megkapnak. Az adományok elosztására egy rendszert is kidolgoztak, ennek segítségével nyomon követhető, melyik család mit, mennyit és mikor vett át.
Kozma atya tájékozódott a Máltai Szeretetszolgálat Miskolci csoportjának az árvízi védekezésben történő szerepvállalásáról is.

A szentmise után a Máltai Szeretetszolgálat elnöke Felsőzsolcára látogatott, ahol Csöbör Katalin országgyűlési képviselő fogadta. A szolgálat helyi képviselője tájékoztatta a történtekről Kozma atyát, valamint megmutatta azokat az adományokat, amelyek az elmúlt napokban érkeztek és amelyeket hamarosan a lakosok is megkapnak. Az adományok elosztására egy rendszert is kidolgoztak, ennek segítségével nyomon követhető, melyik család mit, mennyit és mikor vett át.