Pályafutását díszletfestőként kezdte a Nemzeti Színházban, majd tervező volt és 1957-től rendező a rajzfilmgyártásban. Többek között I. díjat kapott Cannes-ban és a magyar rövidfilmfesztiválon, Ezüstserleget Salernoban, játékfilmszemlén közönség- és rendezői díjat. Filmjeiből: Ne hagyd magad emberke!, Dióbél királyfi, Három nyúl, Gusztáv, Pom-Pom meséi, Lúdas Matyi, Vuk, Az erdő kapitánya.