Ugrás a tartalomra

83 éve született Dargay Attila

Létrehozva
Mezőnyéken született Dargay Attila rajzfilmrendező, 1927.06.20-án. Szémos meséje között található a Pom-Pom és Vuk története is.
Pályafutását díszletfestőként kezdte a Nemzeti Színházban, majd tervező volt és 1957-től rendező a rajzfilmgyártásban. Többek között I. díjat kapott Cannes-ban és a magyar rövidfilmfesztiválon, Ezüstserleget Salernoban, játékfilmszemlén közönség- és rendezői díjat. Filmjeiből: Ne hagyd magad emberke!, Dióbél királyfi, Három nyúl, Gusztáv, Pom-Pom meséi, Lúdas Matyi, Vuk, Az erdő kapitánya.