A hasonló esetek megelőzése érdekében a Budapesti Rendőr-főkapitányság XIV. Kerületi Rendőrkapitánysága együttműködés céljából felvette a kapcsolatot a Magyar Vakok- és Gyengénlátók Országos Szövetségével.
Június 17-én – a későbbi együttműködés érdekében - egy megbeszélésre került sor, amelyen jelen voltak a Vakok Állami Intézete, valamint a kerületben működő, egyéb, vakokat oktató, nevelő és foglalkoztató intézmények illetékesei is.