Ugrás a tartalomra

Együttműködés a fogyatékossággal élők védelmében

Létrehozva
Az elmúlt három hónapban több olyan közterületi, vagyon elleni bűncselekmény történt Budapest XIV. kerületében, amelynek sértettje jól láthatóan vak, illetve gyengénlátó volt.
A hasonló esetek megelőzése érdekében a Budapesti Rendőr-főkapitányság XIV. Kerületi Rendőrkapitánysága együttműködés céljából felvette a kapcsolatot a Magyar Vakok- és Gyengénlátók Országos Szövetségével.

Június 17-én – a későbbi együttműködés érdekében - egy megbeszélésre került sor, amelyen jelen voltak a Vakok Állami Intézete, valamint a kerületben működő, egyéb, vakokat oktató, nevelő és foglalkoztató intézmények illetékesei is.

A megbeszélésen a résztvevők megalapozták a további együttműködést, amelynek fő területe a bűnmegelőzés, illetve a felvilágosítás megadása a potenciális sértetti kör, illetve az őket nevelő, oktató, gondozó személyek részére.