A sértett és alkalmi ismerőse két társukkal az egyik Kutasi úti kocsmában italoztak szombaton este. Amikor befejezték, elindultak haza. Ekkor a későbbi gyanúsított egy kicsit lemaradt, majd hátulról fejbe ütötte a férfit és kitépte a nyakából a nyakláncot. A sértett hátrafordult, és követelte, hogy az elkövető adja vissza az értékeit, mire az ismét megütötte a sértettet. Ekkor utóbbi is megindult a támadója ellen, majd a dulakodást követően a gyanúsított kerékpárját és papucsát hátrahagyva elmenekült. A bejelentést követően helyszínre érkező járőrök a személyleírás alapján a közelben megtalálták az elkövetőt, aki a rendőröket látva az egyenruhások előtt kivette a zsebéből a nyakláncot és eldobta.
A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság a férfit őrizetbe vette és előterjesztést tesz az ügyészség felé előzetes letartóztatásának indítványozására.