A Múzeumok Éjszakája programsorozat célja évről évre: kultúránk, történelmünk, népművészetünk, képzőművészetünk kincseit „kihozzuk” a hideg üvegvitrinek mögül, hogy a múlt tárgyai a jelen élményeivé váljanak, szólítsanak meg bennünket, okozzanak nekünk örömet nap, mint nap.
A rendezvénysorozatot három évvel ezelőtt - csatlakozva az országos Múzeumok Éjszakája programsorozathoz - indította útjára a Vasvári Pál Múzeum csapata. Az eseményt könnyű nyári kulturális kalandnak szánták a szervezők. Már az első évben is nagy volt az érdeklődés a szokatlan időpontban nyitva tartó múzeum iránt. 2008-ban a rendezvény új színfoltja volt a népi ételek megjelenése. Az érdeklődők megkóstolhatták a lepcsákot, kenyérlángost a slambucot és a zúzos levest is! 2009-ben még gazdagabb tartalommal várta a Vasvári Pál Múzeum az érdeklődőket. A rendezvényen a nap folyamán mintegy 3-4000 ember vett részt.

A Vasvári Pál Múzeum idén immár negyedik alkalommal csatlakozott a Múzeumok Éjszakája országos rendezvénysorozathoz. A múzeum ezen a napon számos érdekes és különleges kiállítással állt nyitva a nagyközönség előtt késő éjjelig. Hagyomány már, hogy a múzeumi rendezvénnyel párhuzamosan zajlik a múzeum előtt található Szentmihály téren az „Ízek Kavalkádja” Kistérségi Gasztronómiai Fesztivál.
A térség településeinek (Tiszavasvári, Tiszalök, Tiszadada, Tiszadob, Tiszaeszlár, Tiszanagyfalu, Rakamaz, Szorgalmatos) gasztronómiai különlegességeit kóstolhatták meg az érdeklődők. A kulturális és gasztronómiai programok mellett idén is elmaradhatatlan volt a kézművesek utcája, valamint tűzugrás, amely évről évre az est fénypontja Szent Iván éjjelén.
A rendezvénysorozatot három évvel ezelőtt - csatlakozva az országos Múzeumok Éjszakája programsorozathoz - indította útjára a Vasvári Pál Múzeum csapata. Az eseményt könnyű nyári kulturális kalandnak szánták a szervezők. Már az első évben is nagy volt az érdeklődés a szokatlan időpontban nyitva tartó múzeum iránt. 2008-ban a rendezvény új színfoltja volt a népi ételek megjelenése. Az érdeklődők megkóstolhatták a lepcsákot, kenyérlángost a slambucot és a zúzos levest is! 2009-ben még gazdagabb tartalommal várta a Vasvári Pál Múzeum az érdeklődőket. A rendezvényen a nap folyamán mintegy 3-4000 ember vett részt.

A Vasvári Pál Múzeum idén immár negyedik alkalommal csatlakozott a Múzeumok Éjszakája országos rendezvénysorozathoz. A múzeum ezen a napon számos érdekes és különleges kiállítással állt nyitva a nagyközönség előtt késő éjjelig. Hagyomány már, hogy a múzeumi rendezvénnyel párhuzamosan zajlik a múzeum előtt található Szentmihály téren az „Ízek Kavalkádja” Kistérségi Gasztronómiai Fesztivál.
A térség településeinek (Tiszavasvári, Tiszalök, Tiszadada, Tiszadob, Tiszaeszlár, Tiszanagyfalu, Rakamaz, Szorgalmatos) gasztronómiai különlegességeit kóstolhatták meg az érdeklődők. A kulturális és gasztronómiai programok mellett idén is elmaradhatatlan volt a kézművesek utcája, valamint tűzugrás, amely évről évre az est fénypontja Szent Iván éjjelén.