Új-Zéland meglepte a címvédőt, hiszen Shane Smeltz találatával már a 7. percben, megszerezték a vezetést. A kék-fehéreknek tehát kapaszkodniuk kellett az eredmény után, de az első félidőben Vincenzo Iaquinta büntetőjével, visszahozták a mérkőzést. A győztes gólt és a három pontot viszont már nem tudták megkaparintani a fegyelmezetten játszó ellenféllel szemben. A harmadik csoportkör előtt mindkét válogatott két-két ponttal rendelkezik, ami két döntetlen találkozó után tudhatnak magukénak.