Bánhidi Lilla a petíció egyik szervezője portálunknak elmondta: az aláírásgyűjtést két témakörben kezdték el. Az elsődleges cél: egy független vizsgálat kezdeményezése, mely kideríti ki volt a hibás, a térségben történt katasztrófahelyzettel kapcsolatosan. A lakosság szerint nem volt szakszerű és rendezett az árvíz elleni védekezés, valamint az árvíz nagyságáról és terjedelméről sem tájékoztatták időben a lakosságot. Azt is szeretnék kideríteni: ha hamarabb átvágják a gátakat a Sajó és a nagyáruházak felé, kisebb lett volna-e a kár a településen.
A második téma, a segélycsomagok kiosztása, és annak ellenőrzése, hiszen az aláírásgyűjtés szervezői szerint volt olyan kismama, akit hazaküldtek mondván: „neki van munkája”, az idősebb emberek pedig a fertőtlenítésre csupán egy szappant és egy doboz fertőtlenítőszert kaptak. A lakók sérelmezik, hogy szerintük több olyan állampogár is részesült a csomagokban, akinek a házát nem érte el a víz.
Az elmúlt héten közel ezer név gyűlt össze, a szervezők pedig szeretnék a petíciót Bakondi Györgyhöz, az árvízi védekezés irányításáért kinevezett miniszteri biztoshoz benyújtani.
Németh Csaba a Felsőzsolcai Polgármesteri Hivatal sajtóreferense az eset kapcsán elmondta: „tudomásunkra jutott, hogy több polgári kezdeményezés is elindult, de a céljait, pontos tartalmát, az aláírók számát és szervezőit nem ismerjük.”
Vajtó László
A második téma, a segélycsomagok kiosztása, és annak ellenőrzése, hiszen az aláírásgyűjtés szervezői szerint volt olyan kismama, akit hazaküldtek mondván: „neki van munkája”, az idősebb emberek pedig a fertőtlenítésre csupán egy szappant és egy doboz fertőtlenítőszert kaptak. A lakók sérelmezik, hogy szerintük több olyan állampogár is részesült a csomagokban, akinek a házát nem érte el a víz.
Az elmúlt héten közel ezer név gyűlt össze, a szervezők pedig szeretnék a petíciót Bakondi Györgyhöz, az árvízi védekezés irányításáért kinevezett miniszteri biztoshoz benyújtani.
Németh Csaba a Felsőzsolcai Polgármesteri Hivatal sajtóreferense az eset kapcsán elmondta: „tudomásunkra jutott, hogy több polgári kezdeményezés is elindult, de a céljait, pontos tartalmát, az aláírók számát és szervezőit nem ismerjük.”
Vajtó László