Ugrás a tartalomra

Minden tizedik vállalati bankszámla megszűnik

Létrehozva
Minden cégalapításkor kötelezően bankszámlát kell nyitni az induló vállalatnak, és mivel a cégalakítások száma Magyarországon évről évre növekszik, ezért a bankszektornak ügyfélszám szempontjából garantáltan növekvő piacot biztosít a vállalati szegmens.
A Dun & Bradstreet (D&B) kockázatkezelési szakértő adataiból kiderül, hogy a vállalatok 16 százaléka egynél több bankszámlával rendelkezik. Természetesen a cégek működésük során nem maradnak mindig ugyanannál a banknál, a meglévő vállalati ügyfélkör kb. 12-13 százaléka szünteti meg évente meglévő bankkapcsolatát és vándorolhat át más bankhoz. A kérdés, hogy kik ennek a főbb nyertesei és vesztesei.

A magyar vállalati szféra bankhasználatáról elmondható, hogy 18 százalékuk tartja bankszámláját valamelyik takarék- vagy hitelszövetkezetnél, míg 82 százalékuk bankokkal köt szerződést. A vállalati bankszámlaszerződések 76 százalékán 10 bank osztozik, míg a maradék 24 százalékra 222 darab pénzintézet jut. Érdekesség, hogy az újonnan bankként is debütáló, Magyarországon korábban elsősorban biztosítási tevékenységükről ismert pénzintézetek vállalati ügyfélszám alapján az élmezőny közelébe küzdötték fel magukat. Az AXA Bank közel 7500 vállalati ügyfelével a 12. helyen áll, míg az Allianz Bank a 42. az ING pedig az 52. a vállalati ügyfelek száma alapján felálló 232-es listán.