Ugrás a tartalomra

Örökbe fogadják a kétszázéves sírokat

Létrehozva
Az ó-temető gazdátlan régi sírjainak örökbefogadását tervezik a hagyományápoló máriahalmiak.
A dr. Wagenhoffer Vilmos által összegyűjtött dokumentumokból tudható, hogy az ó-temetőben az 1785–86-ban Württemberg tartományból ide telepített svábok földi maradványait  helyezték el. A legrégebbi síremlékeket 1821-ben állították, izgalmas időutazást lehet tenni a feliratok, formák változását figyelve.

A máriahalmiak egy csoportja kezdeményezte, hogy legyen lehetőség a temető gazdátlan sírjainak örökbefogadására. Ha a falu lakossága önkéntes alapon elvállalja a műemlék-temető gondozását – családonként 3–5 sírt –, részben megoldódik a több évszázados síremlékek gondozása, állagmegóvása.

A hagyományőrzők szerint, ezzel együtt a máriahalmi öreg temető ritkaságnak számító sírköveinek mielőbb szükségük lenne szakértő restauráló kezekre.