Ugrás a tartalomra

A zene európai ünnepe

Létrehozva
1982-ben, 28-évvel ezelőtt tartották meg először Franciaországban.
Maurice Fleuret francia zenetudós javasolta, hogy a nyár első napját a világon mindenütt köszöntsék zenével. Az ötlet Jack Lang, akkori francia kulturális miniszter támogatásával valósult meg.