Ugrás a tartalomra

Árvízi gyűjtőakciót kezdeményezett a rendőrség

Létrehozva
A Magyar Köztársaság történelmének eddigi legnagyobb rendőri mozgósítását éltük át az elmúlt napokban. Az ország több területén kialakult árvízi veszélyhelyzet kezelésében rendőrök ezrei vettek részt, a gátak, emberéletek, házak, anyagi javak mentése érdekében.
A rendőrség társadalmi felelősségvállalása, a rendőri hivatás kimondatlan szabályai megkövetelik, hogy folyamatosan keressék azokat a lehetőségeket, amelyekkel a bajba jutottaknak - akár erőik, eszközeik teljes körű felhasználásával - segítő kezet nyújthatunak.

Ezért a rendőrség saját kezdeményezésre elindított egy önálló, az árvízkárosultak megsegítésére irányuló segélyezési rendszert, amely a rendőrségi és lakossági adakozók felajánlásainak összegyűjtésére, és a szükséges helyre való továbbítására irányul.

2010. június 22-től Borsod-Abaúj-Zemplén megye valamennyi rendőrkapitányságán kijelölésre került olyan adománygyűjtő hely, ahol a lakossági felajánlásokat (elsősorban tartós élelmiszer, tisztítószer, ágynemű, takaró, építőanyag, informatikai, híradástechnikai eszköz, stb.) fogadják.

A Rendőrség vállalja, hogy a felajánlásokat átveszi, összegyűjti és azokat a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei védelmi bizottság által kijelölt raktárba eljuttatja. 

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság állománya ezzel az akcióval is meg kívánja köszönni a helyi lakosságnak a védekezésnél tanúsított figyelmességét.