A régióban regisztrált munkanélküliek közül körülbelül 670-en az árvízkárok helyreállításában is részt vesznek, a június 15-én indult közmunkaprogram keretében.
Jelentősen, mintegy nyolcezer fővel csökkent a regisztrált munkanélküliek száma Észak-magyarországon májusban. Ebben az évben először a tavalyi adatokhoz képest is csökkenést mutatnak az ideiek. Míg 2009. májusában több mint 109 ezer munkanélkülit, addig 2010. ötödik hónapjában majd 103 ezer álláskeresőt tartottak nyilván az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ adatai szerint. A régióban továbbra is Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a legmagasabb a munkanélküliek száma. Míg Hevesben 20.200, Nógrádban 17.800, addig megyénkben 64 800, volt az álláskeresők száma májusban.
Annak, hogy májusban csökkent az álláskeresők száma, első sorban az az oka, hogy nőtt a munkáltatók munkaerőigénye. A cégek, vállalkozások körülbelül 78 százaléka támogatott munkavállalót keres, azonban a nem támogatott dolgozók iránt is nőtt a kereslet, mintegy 60 százalékkal. Miután megszűnt az alkalmi munkavállalói kiskönyvvel történő foglalkoztatás, az egyszerűsített foglalkoztatási lehetőség pedig rendkívül adminisztratív igényes, ezért a munkáltatók inkább a munkaszerződéssel történő foglalkoztatást helyezik előtérbe.
Az árvízkárok helyreállítására, illetve a gátak környékének rendbetételére közmunkaprogram indult, melyben országosan 2300-an, az Észak-magyarországi régióban pedig körülbelül 670-680 munkanélküli vehet részt.
Az elkövetkező hónapokban Szabó József, az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ főigazgatója szerint vagy enyhe mértékben tovább csökken, vagy stagnál majd a munkanélküliek száma az Észak-magyarországi régióban.
Miskolc Televízió
Jelentősen, mintegy nyolcezer fővel csökkent a regisztrált munkanélküliek száma Észak-magyarországon májusban. Ebben az évben először a tavalyi adatokhoz képest is csökkenést mutatnak az ideiek. Míg 2009. májusában több mint 109 ezer munkanélkülit, addig 2010. ötödik hónapjában majd 103 ezer álláskeresőt tartottak nyilván az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ adatai szerint. A régióban továbbra is Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a legmagasabb a munkanélküliek száma. Míg Hevesben 20.200, Nógrádban 17.800, addig megyénkben 64 800, volt az álláskeresők száma májusban.
Annak, hogy májusban csökkent az álláskeresők száma, első sorban az az oka, hogy nőtt a munkáltatók munkaerőigénye. A cégek, vállalkozások körülbelül 78 százaléka támogatott munkavállalót keres, azonban a nem támogatott dolgozók iránt is nőtt a kereslet, mintegy 60 százalékkal. Miután megszűnt az alkalmi munkavállalói kiskönyvvel történő foglalkoztatás, az egyszerűsített foglalkoztatási lehetőség pedig rendkívül adminisztratív igényes, ezért a munkáltatók inkább a munkaszerződéssel történő foglalkoztatást helyezik előtérbe.
Az árvízkárok helyreállítására, illetve a gátak környékének rendbetételére közmunkaprogram indult, melyben országosan 2300-an, az Észak-magyarországi régióban pedig körülbelül 670-680 munkanélküli vehet részt.
Az elkövetkező hónapokban Szabó József, az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ főigazgatója szerint vagy enyhe mértékben tovább csökken, vagy stagnál majd a munkanélküliek száma az Észak-magyarországi régióban.
Miskolc Televízió