A Szindbád dala az első sláger az új, Ákos kislemezről, amely 2010 őszén kerül majd kereskedelmi forgalomba. A koncerten, az ismert dallamok mellett két új szám, s néhány érdekes külföldi feldolgozás is felcsendült. A legújabb szerzemény, a Szindbád dala Krúdy Gyula Szindbád novelláinak központi alakjáról szól, s ez az új maxikiadvány címadó slágere. A másik új dallam, a Főleg régen című nóta, ugyancsak az őszre tervezett stúdióalbumból való. Fotók a koncertről itt!
Mint ismeretes, a koncertet eredetileg június 6-án rendezték volna meg, közbejött azonban az árvízi katasztrófa, s az előadást elhalasztották, mivel az intézményben károsultaknak biztosítottak átmeneti szállást. A koncerten Ákos vendégül látta a katasztrófavédelem munkatársait.