Ugrás a tartalomra

Miskolcon a női válogatott?

Létrehozva
Megkezdi felkészülését az EB kvalifikációra a magyar női kosárlabda-válogatott.
Budapesten, a Pasaréti Sportcentrumban Székely Norbert vezetőedző és Fűrész Emőke másodedző vezetésével folynak a tréningek. A csapat a C jelű csoportban Törökországgal, Bulgáriával, Finnországgal és Montenegróval találkozik és az első két helyezett jut ki a 2011-es, lengyelországi kontinenstornára. A selejtező mérkőzéseket augusztus 2-án, 5-én, 8-án, 11-én, 17-én, 20-án, 23-án, 26-án és 29-én bonyolítják le. A hazai mérkőzések lehetséges helyszínei között Miskolc is felmerült, amivel kapcsolatban egyeztetések folynak a honi szövetség és a Szabadidőközpont között. Legutóbb a 2008-as románok ellen rendeztek kosárlabda selejtező mérkőzést a borsodi megyeszékhelyen.

A válogatott programja:

Augusztus 2., hétfõ Magyarország-Montenegró
 
Augusztus 5., csüt. Bulgária-Magyarország

Augusztus 8., vas. Magyarország-Finnország

Augusztus 11., szerda Törökország-Magyarország

Augusztus 17., kedd Montenegro-Magyarország

Augusztus 20., péntek Magyarország-Bulgária

Augusztus 23., hétfõ Finnország-Magyarország

Augusztus 26., csüt. Magyarország-Törökország

A magyar válogatott kerete:

Fegyverneky Zsófia, Nagy-Bujdosó Nóra, Túróczi Nikoletta, Vajda Anna (MiZo Pécs 2010), Honti Kata, Horti Dóra, Krivacsevics Tijana, Semsei Barbara, Varga Zsófia (MKB-Euroleasing Sopron), Kajdacsi Judit, Laczi Edit, Németh Bernadett (Szeviép Szeged), Fűrész Diána, Horváth Zsófia, Vida Anna (SEAT Lami-Véd Győr), Hegedűs Rita (Szolnok), Rasheed Salwa Rita (ZTE NKK), Kocsis Boglárka, Szlimák Hajnalka (BSE), Czank Tímea, Fejes Réka, Laklóth Anna, Somogyi Andrea (Vasas-Csata), Török Szilvia (Priolo, olasz).

Forrás: miskolcivsz.hu