Nem sokkal a bejelentés előtt a kisterenyei Kastélykertben két 17 éves bátonyterenyei lány a hölgyet leszólította azzal, hogy jósolni szeretnének neki, melyhez szükség van az arany ékszereire. A sértett átadta az ékszereket, melyeket a „jósnők” egy zacskóba tettek és azokra vizet öntöttek, mondván, ez szükséges a jósláshoz. Ezek után az egyik fiatalkorú a kb. 100.000 Ft értékű karkötővel és nyaklánccal elszaladt. Eközben társa dulakodni kezdett a sértettel annak érdekében, hogy az ne tudjon az ékszereket eltulajdonító lány után szaladni. A Bátonyterenyei Rendőrkapitányság nyomozói rövid időn belül megállapították a két fiatalkorú személyazonosságát, őket rablás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki, valamint házkutatás során az arany nyakláncot lefoglalták.