
A miskolci gimnáziumok tanulói is kiválóan teljesítettek az országos megmérettetéseken. A megye 66 diákja 70-féle országos versenyen ért el sikert, a felkészítő tanárok közül pedig nem volt ritka az olyan pedagógus akinek 3-4 tanítványa is kimagasló teljesítményt nyújtott. A megye kiválóságai az oklevél mellé könyvutalványt is kaptak teljesítményük elismeréséül.