Minden megkérdezett párt nagyon óvatos, diplomatikus válaszokat adott. A taktika érthető, mindenki kivár, hátha a másik hamarabb lép, s jelenti be saját jelöltjét. Ráadásul a versengést várhatóan színesíteni fogja helyben a Jobbik és az LMP, sőt a Szemléletváltást Miskolcon Egyesület (SZEME) is. A pártok tehát szinte biztosak, a jelöltek azonban korántsem.
MSZP: újra Káli?
Az MSZP adja a jelenlegi polgármestert, Káli Sándort, aki idén nyolcadik éve vezeti a várost. Káli 2002-ben lett a város első embere, a 2006-os választásokon pedig újrázni tudott. Nem lenne hát meglepő, ha idén ismét őt jelölnék a szocialisták, ám ezt eddig senki nem erősítette meg. Gúr Nándor, a párt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei elnöke érdeklődésünkre elmondta, megvannak a megfelelő szervek a párton belül, akik döntést hozhatnak ebben az ügyben, ám azok csak később fogják megnevezni a jelölteket. Ehhez tette hozzá Bartha György, az MSZP városi irodájának vezetője: nagy csodára nem kell számítani. De Káli Sándor hivatalos jelölésének tényét ő sem erősítette meg.
Miskolcot jelenleg MSZP-SZDSZ koalíció irányítja, így kíváncsiak voltunk arra is, hogy a szabaddemokraták helyi szervezete önálló jelöltet indít, vagy támogatja a szocialistákét, ám Szabó Tamás, a párt helyi frakcióvezetője nem kívánt nyilatkozni a témában.
Fidesz – KDNP: tárgyalnak a közös jelöltről
A Fidesz színeiben utoljára Kobold Tamás vezette a várost 1998-tól 2002-ig. Majd Pelczné dr. Gáll Ildikót jelölték Kobold helyett, de az ezt követően a Fidesz alelnökévé váló politikus nem tudott a pártnak duplázni. A visszatérés 2006-ban sem sikerült, akkor dr. Kriza Ákos szállt versenybe Káli Sándorral a Fidesz színeiben, de szintén alulmaradt. Az országos tendenciákat nézve, idén akár fordulhat is a kocka, a hivatalos jelölt neve azonban még nem ismert. Felmerült ugyan korábban lehetséges jelöltként dr. Csiba Gábor, a B.-A.-Z. Megyei Kórház igazgatójának a neve – mint a KDNP jelöltje –, ám ezt ő maga cáfolta lapunknak. Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara vezetője korábban maga is elismerte az egyik médiumban nyilatkozva, hogy elgondolkodna a dolgon, az utóbbi hetekben azonban ismét dr. Kriza Ákos neve merült fel, mint akit szívesen látnának polgármesterjelöltként a jobboldalon.
Azt azonban mind dr. Szinay Attila, a miskolci Fidesz frakcióvezetője, mind pedig Molnár Péter, a miskolci KDNP frakcióvezetője megerősítette, hogy egyeztetések folynak a két párt között a témában, és konkrét nevet június végén tudnak majd mondani.
Jobbik, LMP és a SZEME
Úgy fest, hogy idén a két nagy politikai oldal mellett a két új párt, valamint egy miskolci egyesület is ringbe száll a polgármesterségért. Egyed Zsolt, a Jobbik megyei elnöke megkeresésünkre elmondta, hogy pártja mindenképpen önálló jelöltet indít, ám egyelőre ennél többet nem árult el. Mile Lajos, az LMP megyei választmányának tagja szintén megerősítette, hogy önálló polgármesterjelöltjük lesz ősszel Miskolcon, ám nevet csak a nyár közepén tudnak majd mondani. Önálló jelöltet indít a tavaly novemberben alakult a Szemléletváltást Miskolcon Egyesület is, részükről nem megerősített információk szerint Hircsu Ákos elnök száll harcba a posztért.
Miskolcot a rendszerváltást követően napjainkig, négy ember irányította, irányítja. Csoba Tamás (SZDSZ) 1990 és 1993., T. Asztalos Ildikó (SZDSZ) 1993. és 1994., Kobold Tamás 1994 és 2002. között (előbb KDNP-s majd Fidesz), 2002. óta pedig Káli Sándor (MSZP) Miskolc első embere.
T.Ákos
MSZP: újra Káli?
Az MSZP adja a jelenlegi polgármestert, Káli Sándort, aki idén nyolcadik éve vezeti a várost. Káli 2002-ben lett a város első embere, a 2006-os választásokon pedig újrázni tudott. Nem lenne hát meglepő, ha idén ismét őt jelölnék a szocialisták, ám ezt eddig senki nem erősítette meg. Gúr Nándor, a párt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei elnöke érdeklődésünkre elmondta, megvannak a megfelelő szervek a párton belül, akik döntést hozhatnak ebben az ügyben, ám azok csak később fogják megnevezni a jelölteket. Ehhez tette hozzá Bartha György, az MSZP városi irodájának vezetője: nagy csodára nem kell számítani. De Káli Sándor hivatalos jelölésének tényét ő sem erősítette meg.
Miskolcot jelenleg MSZP-SZDSZ koalíció irányítja, így kíváncsiak voltunk arra is, hogy a szabaddemokraták helyi szervezete önálló jelöltet indít, vagy támogatja a szocialistákét, ám Szabó Tamás, a párt helyi frakcióvezetője nem kívánt nyilatkozni a témában.
Fidesz – KDNP: tárgyalnak a közös jelöltről
A Fidesz színeiben utoljára Kobold Tamás vezette a várost 1998-tól 2002-ig. Majd Pelczné dr. Gáll Ildikót jelölték Kobold helyett, de az ezt követően a Fidesz alelnökévé váló politikus nem tudott a pártnak duplázni. A visszatérés 2006-ban sem sikerült, akkor dr. Kriza Ákos szállt versenybe Káli Sándorral a Fidesz színeiben, de szintén alulmaradt. Az országos tendenciákat nézve, idén akár fordulhat is a kocka, a hivatalos jelölt neve azonban még nem ismert. Felmerült ugyan korábban lehetséges jelöltként dr. Csiba Gábor, a B.-A.-Z. Megyei Kórház igazgatójának a neve – mint a KDNP jelöltje –, ám ezt ő maga cáfolta lapunknak. Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara vezetője korábban maga is elismerte az egyik médiumban nyilatkozva, hogy elgondolkodna a dolgon, az utóbbi hetekben azonban ismét dr. Kriza Ákos neve merült fel, mint akit szívesen látnának polgármesterjelöltként a jobboldalon.
Azt azonban mind dr. Szinay Attila, a miskolci Fidesz frakcióvezetője, mind pedig Molnár Péter, a miskolci KDNP frakcióvezetője megerősítette, hogy egyeztetések folynak a két párt között a témában, és konkrét nevet június végén tudnak majd mondani.
Jobbik, LMP és a SZEME
Úgy fest, hogy idén a két nagy politikai oldal mellett a két új párt, valamint egy miskolci egyesület is ringbe száll a polgármesterségért. Egyed Zsolt, a Jobbik megyei elnöke megkeresésünkre elmondta, hogy pártja mindenképpen önálló jelöltet indít, ám egyelőre ennél többet nem árult el. Mile Lajos, az LMP megyei választmányának tagja szintén megerősítette, hogy önálló polgármesterjelöltjük lesz ősszel Miskolcon, ám nevet csak a nyár közepén tudnak majd mondani. Önálló jelöltet indít a tavaly novemberben alakult a Szemléletváltást Miskolcon Egyesület is, részükről nem megerősített információk szerint Hircsu Ákos elnök száll harcba a posztért.
Miskolcot a rendszerváltást követően napjainkig, négy ember irányította, irányítja. Csoba Tamás (SZDSZ) 1990 és 1993., T. Asztalos Ildikó (SZDSZ) 1993. és 1994., Kobold Tamás 1994 és 2002. között (előbb KDNP-s majd Fidesz), 2002. óta pedig Káli Sándor (MSZP) Miskolc első embere.
T.Ákos