A Miskolci Rendőrkapitányság a napokban két esetben is indított lopás miatt büntetőeljárást, amelyek a nyári vakációkra jellemzőek. Az egyiknél egy gyöngyösi férfi a Nyékládháza mellett található Debreceni tónál pihent a családjával. S miközben ők fürödtek, az autójuk hátsó üvegét betörte az elkövető és a járműben hagyott értékeket mobiltelefont, fényképezőgépet, készpénzt, ruhaneműket elvitte. Rongálási és lopási kár eléri a 300 000 forintot.
A másik az előzőhöz hasonló történet az emődi tónál történt. Egy helyi férfi, miközben a vízben úszott, a ruhái közé rejtett mobiltelefonját vitte el a tolvaj.
A Miskolci Rendőrkapitányság mindkét esetben egyelőre ismeretlen elkövetőkkel szemben folytat eljárást. Az ilyen és hasonló esetek megelőzése érdekében a rendőrség kéri a vakációzók figyeljenek oda értékeik fokozott védelmére.
Rendőrségi ajánlások:
A pihenés idején se hagyják őrizetlenül értékeiket! Lehetőség szerint vízparton azokat mindig őrizze valaki.
A lezárt autóban az értékek ilyenkor se maradjanak szemmel látható helyen!
Amennyiben lehetséges, vegyék igénybe az értékmegőrző szolgáltatásokat.
B.-A.-Z. MRFK Kommunikációs Iroda
A másik az előzőhöz hasonló történet az emődi tónál történt. Egy helyi férfi, miközben a vízben úszott, a ruhái közé rejtett mobiltelefonját vitte el a tolvaj.
A Miskolci Rendőrkapitányság mindkét esetben egyelőre ismeretlen elkövetőkkel szemben folytat eljárást. Az ilyen és hasonló esetek megelőzése érdekében a rendőrség kéri a vakációzók figyeljenek oda értékeik fokozott védelmére.
Rendőrségi ajánlások:
A pihenés idején se hagyják őrizetlenül értékeiket! Lehetőség szerint vízparton azokat mindig őrizze valaki.
A lezárt autóban az értékek ilyenkor se maradjanak szemmel látható helyen!
Amennyiben lehetséges, vegyék igénybe az értékmegőrző szolgáltatásokat.
B.-A.-Z. MRFK Kommunikációs Iroda