
Miskolc Város Közgyűlése márciusi ülésén döntött arról, hogy minden településrészi önkormányzatnak legyen címere. Ezeket a részönkormányzatok tervezik meg. A Győri kapuban a lakosság véleményét is kérték a tervvel kapcsolatban. A címer elkészítéséhez a Miskolci Egyetemről hívtak szakmai segítséget a képviselők, Tóth Péter, a Középkori és koraújkori magyar történelem tanszék vezetője magyarázta el a címer részleteit a megjelenteknek, akik elmondhatták véleményüket a tervekről.
Az ülés második napirendi pontjaként a lakossági fejlesztési igényeket tárgyalták. Így szóba került többek között a Szent Anna temető és környékének gondozása és a Bársony János Általános Iskola mellett kibővített parkoló is. A jövőben szintén parkolóbővítést terveznek az Aba utcán és a Győri kapu 58. szám mögötti területen is.
Lénárt V.