Ugrás a tartalomra

Elkapták a vasúti rongálót

Létrehozva
Szerda reggel vették észre a MÁV dolgozói, hogy Tatabánya, Tatai úton lévő szénosztályzónál ismeretlen személy letörte, majd eltulajdonította, a MÁV tulajdonát képező „egyszerű váltóábra”-t.
A helyszíni adatgyűjtés hamar a tettes nyomába irányította a rendőröket. Többen is látták, amint a tolvaj az Alugyári út irányába teker el piros kerékpárján, rajta a váltó hiányzó részével. A rendőrök sejtették, hogy a férfi első útja az Alugyári úton lévő színesfém-átvevőhely lesz, ezért ők is odamentek. Ott megtalálták az ellopott tárgyat és a MÉH-telepen gyűjtött adatoknak köszönhetően a férfit még aznap előállították a Tatabányai Rendőrkapitányságra.