A Paraguay elleni kudarc után Vladimír Weiss szövetségi kapitány sajtónyilatkozatában elmondta:
„Lesz változás a kezdőben, ezt megígérhetem, s egyben ez azt is jelenti, hogy az olaszok elleni mérkőzésre valamennyi játékosom egészségesen készülhetett"