Deák János július 1-től áll a jelenleg rektor nélkül működő Zrínyi élére, miniszteri biztosként pedig elsősorban pénzügyi és egyéb felügyeleti jogköröket gyakorol majd. A nyomozók szerint az egykori rektor a DHL nemzetközi szállítási cégnek felajánlotta: megóvja őket egy rendőrségi eljárástól, ha az általa megnevezett biztonsági céggel kötnek szerződést - írja a hvg.hu.
A kabinetfőnök továbbá az MTI-nek elmondta: új közszolgálati egyetem létrehozását kezdeményezte a Honvédelmi Minisztérium a ZMNE, a Rendőrtiszti Főiskola és lehetőség szerint a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatástudományi Karának összevonásával - írja a nepszava.hu. Hozzátette: már dolgoznak a közszolgák közös képzését megvalósító koncepción. A minisztérium szerint ideális megoldást jelentene, ha az új egyetem központját a Zrínyin hoznák létre. A kabinetfőnök a szükséges eljárásról kifejtette: az egyetemek, mint autonóm egységek, saját döntésük alapján egyesülhetnek vagy az Országgyűlés hozhat létre egy új intézményt, amelybe integrálódhatnak felsőoktatási intézmények.
Az összevonással kívánják átjárhatóvá tenni a területet: például hogy egy leszerelt katona vagy rendőr számára egy átképzés elegendő legyen a közszolgálatban való elhelyezkedésre. Hasonló rendszert szeretnének azonban megvalósítani a katasztrófavédelmi és a nemzetbiztonsági szakemberek esetében is. A kabinetfőnök elmondta: a tervekről hamarosan megkezdődhet a szakértői szintű tárgyalás a minisztériumok között, így az elképzelés akár a következő tanévtől megvalósulhatna. Hozzátette: az egyes képzések felügyeleti jogköre továbbra is az érintett tárcák hatáskörében maradna.
Edupress.hu
A kabinetfőnök továbbá az MTI-nek elmondta: új közszolgálati egyetem létrehozását kezdeményezte a Honvédelmi Minisztérium a ZMNE, a Rendőrtiszti Főiskola és lehetőség szerint a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatástudományi Karának összevonásával - írja a nepszava.hu. Hozzátette: már dolgoznak a közszolgák közös képzését megvalósító koncepción. A minisztérium szerint ideális megoldást jelentene, ha az új egyetem központját a Zrínyin hoznák létre. A kabinetfőnök a szükséges eljárásról kifejtette: az egyetemek, mint autonóm egységek, saját döntésük alapján egyesülhetnek vagy az Országgyűlés hozhat létre egy új intézményt, amelybe integrálódhatnak felsőoktatási intézmények.
Az összevonással kívánják átjárhatóvá tenni a területet: például hogy egy leszerelt katona vagy rendőr számára egy átképzés elegendő legyen a közszolgálatban való elhelyezkedésre. Hasonló rendszert szeretnének azonban megvalósítani a katasztrófavédelmi és a nemzetbiztonsági szakemberek esetében is. A kabinetfőnök elmondta: a tervekről hamarosan megkezdődhet a szakértői szintű tárgyalás a minisztériumok között, így az elképzelés akár a következő tanévtől megvalósulhatna. Hozzátette: az egyes képzések felügyeleti jogköre továbbra is az érintett tárcák hatáskörében maradna.
Edupress.hu