
A Vöröskereszt helyi illetékesei elmondták: nyáron egyébként is jóval kevesebben adnak vért, mint az év többi időszakában. Idén azonban, a közelmúltbeli, természeti katasztrófák miatt az előre tervezett véradó napokat sem tudták megtartani az árvíz sújtotta településeken, ezért nincs most elég vér Borsod-Abaúj-Zemplénben sem.
A Vöröskereszt arra kéri a potenciális véradókat - legyenek bármilyen vércsoportúak - ha módjukban áll, sürgősen jelentkezzenek a Miskolci Területi Vérellátóban. Munkanapokon 8 és 15 óra, csütörtökönként pedig reggel nyolc és délután fél hat között várják a véradókat.
Az elmúlt hetekben elmaradt véradó napokat a Vöröskereszt későbbi időpontokban pótolja majd.