Új vezetőket neveztek ki a nagy állami cégek élére a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV). A vagyonkezelő az új igazgatóság első ülésén döntött arról, hogy új vezetőt és igazgatósági tagokat kap a Szerencsejáték Zrt. és a Magyar Posta, de a tervek szerint menesztik a Hévíz Gyógyfürdő és Szent András Reumakórház Nonprofit Kft. vezetőit is.
A vagyonkezelő pénteki közleményé szerint a Szerencsejáték Zrt. élén Szentpétery Kálmán váltja Székely Gábort. Az MNV a társaság 100 százalékos tulajdonosaként visszahívta a játékszervező cég igazgatósági tagjait is, akik helyére 2013. május 31-ig Szentpétery Kálmánt, Baranyay Lászlót, Kollár Károly Attilát, Komondi Zsoltot, Nánásy Csabát és Tóth Tamást nevezte ki. A társaság felügyelőbizottságának szintén visszahívták a tagjait, a helyükre Szabó Ivánt, Incze Zsolt Istvánt és Varga Editet nevezték ki.
A vagyonkezelő pénteki közleményé szerint a Szerencsejáték Zrt. élén Szentpétery Kálmán váltja Székely Gábort. Az MNV a társaság 100 százalékos tulajdonosaként visszahívta a játékszervező cég igazgatósági tagjait is, akik helyére 2013. május 31-ig Szentpétery Kálmánt, Baranyay Lászlót, Kollár Károly Attilát, Komondi Zsoltot, Nánásy Csabát és Tóth Tamást nevezte ki. A társaság felügyelőbizottságának szintén visszahívták a tagjait, a helyükre Szabó Ivánt, Incze Zsolt Istvánt és Varga Editet nevezték ki.
A Magyar Posta Zrt.-ben Szűts Ildikó vezérigazgató helyére Schmidt Pál került. A postaigazgatóságának elnöke Kalmár István korábbi elnök- vezérigazgató lesz, tagjai pedig Major István, Varga Dezső, Rajnai Attila, Schmidt Pál, Szalai Gabriella és Urbán György Fülöp.