Ugrás a tartalomra

Nem választ elnököt az SZDSZ

Létrehozva
Rendkívüli tisztújító küldöttgyűlést tartott szombaton az SZDSZ Budapesten, a párt harmadik kerületi irodájában, miután a párt korábbi vezetése visszaadta mandátumát. A küldöttek az ülésen úgy döntöttek, hogy a korábbi gyakorlattal ellentétben nem választanak elnököt, hanem egy ötfős ügyvivői testületre bízzák a párt irányítását. Mellette Lövei Csaba, Szigethy István, Tarján András és Varga Győző tagja még a testületnek.
90 napon belül olyan vagyonelemzést készíttetnek egy független szakértővel, amely különféle utakat jelöl ki a párt működőképességének megőrzése érdekében. Emellett a jövőben felálló országos tanáccsal együtt iránymutatást szeretnének adni, hogyan tud a párt ismét liberális erő lenni a magyar közelében. 

A  küldöttek döntése alapján a párt neve továbbra is Szabad Demokraták Szövetsége marad. Azt a helyi szervezetekre bízták, hogy kívánnak-e indulni az őszi önkormányzati választásokon, és ha igen, akkor milyen szövetségben.

Retkes Attila, a párt korábbi elnöke május végén mondott le elnöki posztjáról, miután az SZDSZ kiszorult a parlamentből.