Az olaszok két pontot szereztek a csoportjukban, és utolsó helyen zártak, Új-Zéland mögött. A világbajnoki címvédő - július 11-ig még annak tekintendő, hiába vált biztossá, hogy nem védi meg címét - haza is érkezett, és a római Fiumicino reptéren megrohanták őket a média képviselői és a dühös, csalódott szurkolók, akik füttyszóval és néhány verbális inzultussal adták tudtára a játékosoknak, mennyire kiábrándultak.
- Megértem a szurkolóinkat, hogy ki akarják adni a dühüket - mondta Simone Pepe, a Juventus középpályása. - Rosszul alakult ez a kaland, de mindig igyekeztünk a maximumot nyújtani.
- Megértem a szurkolóinkat, hogy ki akarják adni a dühüket - mondta Simone Pepe, a Juventus középpályása. - Rosszul alakult ez a kaland, de mindig igyekeztünk a maximumot nyújtani.
Ez azonban kevés a szurkolóknak, akik közül többen botrányosnak, szégyenletesnek nevezték a csapat teljesítményét.