„Ha körbetekintünk a falakon, bekeretezett, színes rajzokat látunk, ami egy kiállításon több mint megszokott, de tévedünk, ha képekhez, rajzokhoz szokott rutinnal nézzük őket. Ezek rajzok ugyan, de ha valódi műfajukat kéne meghatározni, akkor inkább ábráknak nevezhetnénk, olyasminek, ami általában valami elvont témát jelenít meg egy elvont vizuális nyelven. Az autista rajzolók számára a rajz nem önkifejező tevékenység, hanem egy rendezési feladat végrehajtása, amelyben rendet kívánnak tenni egy alapvetően érthetetlen közegben. A rajzok ezért maximálisan következetesek, még a legjátékosabbnak tűnő darab esetében is egy szigorú logikával felépülő szerkezet van a háttérben, amit mi, természetesen, csak esztétikai műveltségünknek megfelelően tudunk értelmezni“ – ezek Sugár János képzőművész gondolatai annak a kiállításnak kapcsán, amelyet autista fiatalok munkáiból nyitottak a Rákóczi házban.
Nyolc alkotó több tucat munkával mutatkozik be a tárlaton – Bárdfalvi Zsolt, Bihari László, Homolya István, Kelemen Róbert, Lakatos Renáta, Süvöltő Béla, Vrenczenár Viktor, Zoltán Gábor alkotásait másokéval együtt jövő év tavaszán a Nemzeti Galériában is kiállítják majd. Az első ilyen jellegű tárlat azonban Miskolcon augusztus 29-ig, vasárnap és hétfő kivételével naponta 10-18 óra között látogatható a Városi Művészeti Múzeumban.
Miskolc Televízió
Nyolc alkotó több tucat munkával mutatkozik be a tárlaton – Bárdfalvi Zsolt, Bihari László, Homolya István, Kelemen Róbert, Lakatos Renáta, Süvöltő Béla, Vrenczenár Viktor, Zoltán Gábor alkotásait másokéval együtt jövő év tavaszán a Nemzeti Galériában is kiállítják majd. Az első ilyen jellegű tárlat azonban Miskolcon augusztus 29-ig, vasárnap és hétfő kivételével naponta 10-18 óra között látogatható a Városi Művészeti Múzeumban.
Miskolc Televízió