A nyugat-szaharai férfit Mórahalom központjában a buszállomáson igazoltatták a rendőrök. Az ellenőrzés során kiderült, hogy a személy hamis belga személyi igazolvánnyal rendelkezik és az államhatárt illegálisan lépte át. Vele szemben közokirat-hamisítás bűntett megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás.