A szén nanoszerkezetének vizsgálata, a lézer fél évszázada, a BAY-NANO története és kutatási iránya szerepel többek között annak a 4 napos középiskolai fizikatanári ankétnak a programjában, amelyre mintegy 100 szakpedagógus érkezett az országból. Az esemény megnyitóján átadták a Mikola Sándor díjat, amelyet ezúttal Honyek Gyula, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskolájának fizikatanára vehetett át.
A Mikola Sándor-díj mellett idén is átadták a fizikatanári vándordíjat, amelyet egy évig őrizhet meg a díjazott. Az előző esztendő kitüntetettje úgy ítélte meg, hogy a kazincbarcikai Ságvári Endre Gimnázium igazgatója, Petróczi Gábor fizika szakos középiskolai tanár a legérdemesebb arra, hogy ennek a díjnak egy évig birtokosa legyen.
Az ankét fő témája idén a nanofizika. A szervezők úgy vélték, miután Miskolc a nanotechnológia egyik bázisa, ezért legyen ez a helyszíne az idei találkozónak.
A rendezvény célja nemcsak az, hogy a fizikatanárok a legújabb kutatási eredményekkel és a legfrissebb természettudományi ismeretekkel tisztában legyenek, hanem, hogy ezeket a tananyagba beépítve a diákokkal is megismertessék, és megszerettessék velük a természettudományt. A szakemberek úgy vélik, egyre kevesebben választják ezt a pályát, így veszélybe kerülhet a reál-értelmiség jövője.
Az idei középiskolai fizikatanári ankét egészen keddig tart majd. Ennek részeként hétfőn a résztvevők a Nanotechnológiai Kutatóintézettel ismerkedhetnek meg, nemcsak előadások formájában, hanem személyesen is, mégpedig egy látogatás keretében a BAY-NANO egyetemi intézményében.
Miskolc Televízió
A Mikola Sándor-díj mellett idén is átadták a fizikatanári vándordíjat, amelyet egy évig őrizhet meg a díjazott. Az előző esztendő kitüntetettje úgy ítélte meg, hogy a kazincbarcikai Ságvári Endre Gimnázium igazgatója, Petróczi Gábor fizika szakos középiskolai tanár a legérdemesebb arra, hogy ennek a díjnak egy évig birtokosa legyen.
Az ankét fő témája idén a nanofizika. A szervezők úgy vélték, miután Miskolc a nanotechnológia egyik bázisa, ezért legyen ez a helyszíne az idei találkozónak.
A rendezvény célja nemcsak az, hogy a fizikatanárok a legújabb kutatási eredményekkel és a legfrissebb természettudományi ismeretekkel tisztában legyenek, hanem, hogy ezeket a tananyagba beépítve a diákokkal is megismertessék, és megszerettessék velük a természettudományt. A szakemberek úgy vélik, egyre kevesebben választják ezt a pályát, így veszélybe kerülhet a reál-értelmiség jövője.
Az idei középiskolai fizikatanári ankét egészen keddig tart majd. Ennek részeként hétfőn a résztvevők a Nanotechnológiai Kutatóintézettel ismerkedhetnek meg, nemcsak előadások formájában, hanem személyesen is, mégpedig egy látogatás keretében a BAY-NANO egyetemi intézményében.
Miskolc Televízió