Ugrás a tartalomra

Bíróságra viszik a köztisztviselői törvényt

Létrehozva
Az Alkotmánybírósághoz és az Európai Bizottsághoz is fordul a Liga Szakszervezet az újra elfogadott köztisztviselői törvény miatt, amely lehetővé teszi a kormánytisztviselők indoklás nélküli elbocsátását.
A Liga szerint súlyosan sérti az európaiság és a demokrácia alapelveit, ha alapvető jogaiktól fosztják meg a köztisztviselőket. A törvény ellen több szakszervezet és párt is tiltakozott: az MSZP tegnap bejelentette, hogy ugyancsak az Alkotmánybírósághoz fordul - számolt be a Kossuth Rádió.