A Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság a helyi önkormányzat közreműködésével közlekedésbiztonsági akciót szervezett a „biciklis” városban. A rendőrségi tapasztalatok ugyanis azt mutatják, hogy sokan szabálytalanul kerékpároznak. Legtöbbször a kivilágítatlanul kerekezők okoznak gondot. A sötétben közlekedő kerékpárosok ilyenkor másokra is veszélyessé válnak.
A mostani „fénykommadó” szükségszerűségét az is megalapozta, hogy a Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság 2007-ben „Ez nem elég” címmel már tartott olyan akciót, aminek eredményeként mintegy 60 százalékkal nőtt a kivilágított biciklisták száma. Az akkor elért eredmények azonban folyamatosan leromlottak.
Éppen ezért hívta újra életre a közlekedés biztonságát szolgáló akciót a rendőrség és az önkormányzat. Ennek keretében a kivilágítatlanul közlekedő kerékpárosok a rendőrök figyelemfelhívó jó tanácsaik mellett világítóeszközöket kaptak ajándékba.
A Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy az akciót követően a közlekedésbiztonsága érdekében a szabálytalanul közlekedők folyamatos ellenőrzésekre számíthatnak.
A mostani „fénykommadó” szükségszerűségét az is megalapozta, hogy a Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság 2007-ben „Ez nem elég” címmel már tartott olyan akciót, aminek eredményeként mintegy 60 százalékkal nőtt a kivilágított biciklisták száma. Az akkor elért eredmények azonban folyamatosan leromlottak.
Éppen ezért hívta újra életre a közlekedés biztonságát szolgáló akciót a rendőrség és az önkormányzat. Ennek keretében a kivilágítatlanul közlekedő kerékpárosok a rendőrök figyelemfelhívó jó tanácsaik mellett világítóeszközöket kaptak ajándékba.
A Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy az akciót követően a közlekedésbiztonsága érdekében a szabálytalanul közlekedők folyamatos ellenőrzésekre számíthatnak.