Vasárnap a nagylaki határátkelőhelytől egy kilométerre figyeltek fel a határrendészek a feltűnő öltözetű férfire, akiről kiderült, hogy egyiptomi állampolgár. Okmányokkal nem rendelkezett, de elmondása alapján Romániába, még legálisan lépett be saját okmányával, amelyben érvényes román vízuma volt, de azt a határ illegális átlépését követően eldobta. Otthonát a jobb élet reményében hagyta el.
Hasonló szándékkal lépte át az államhatárt az a 14 fő tegnap, illetve ma, akiket Ásotthalmon, Röszkén, Domaszéken fogtak a szegedi határrendészek.
Összesen hat állampolgársági kategóriának megfelelő határsértő volt, melyek közül vasárnap este 7 óra után nem sokkal négy Bosznia – Hercegovinait, éjszaka 10 óra után hőkamera segítségével három szomáliait, majd hajnali 04:00-kor ugyancsak a hőkamerával vettek észre két szerb és két koszovói férfit.
Ezzel még nem ért véget az elfogások sorozata: reggel 05:30-kor egy szolgálatba igyekvő határrendész tartóztatott fel egy iraki férfit az M5-ös autópálya 169 km-nél, később két palesztin állampolgárt állítottak elő Domaszék külterületén.
Tiltott határátlépők közül egy szerb állampolgárról kiderült: nem volt ismeretlen a magyar zöldhatár, mivel korábban már próbát tett bejutni Magyarországra, de akkor is elkapták a szegedi határrendészek. Vele szemben beutazási és tartózkodási szabályok megsértése miatt indult büntetőeljárás, a többi elfogott személyek ügyében idegenrendészeti eljárás indult.
Hasonló szándékkal lépte át az államhatárt az a 14 fő tegnap, illetve ma, akiket Ásotthalmon, Röszkén, Domaszéken fogtak a szegedi határrendészek.
Összesen hat állampolgársági kategóriának megfelelő határsértő volt, melyek közül vasárnap este 7 óra után nem sokkal négy Bosznia – Hercegovinait, éjszaka 10 óra után hőkamera segítségével három szomáliait, majd hajnali 04:00-kor ugyancsak a hőkamerával vettek észre két szerb és két koszovói férfit.
Ezzel még nem ért véget az elfogások sorozata: reggel 05:30-kor egy szolgálatba igyekvő határrendész tartóztatott fel egy iraki férfit az M5-ös autópálya 169 km-nél, később két palesztin állampolgárt állítottak elő Domaszék külterületén.
Tiltott határátlépők közül egy szerb állampolgárról kiderült: nem volt ismeretlen a magyar zöldhatár, mivel korábban már próbát tett bejutni Magyarországra, de akkor is elkapták a szegedi határrendészek. Vele szemben beutazási és tartózkodási szabályok megsértése miatt indult büntetőeljárás, a többi elfogott személyek ügyében idegenrendészeti eljárás indult.