A magyar és a román határrendészek közös ellenőrzése során, a mikrobusz csomagterében elhelyezett üres műanyag ládák között megbújva, hét személy, mint a későbbi vizsgálat során kiderült kurd nemzetiségű török állampolgárt fedeztek fel, akik ily módon próbáltak illegálisan a Magyar Köztársaság, majd azon keresztül más, nyugat- európai ország területére jutni. Az eljárást a román határőrizeti szerv folytatja le.