Ugrás a tartalomra

50 óra felett felfüggesztik a családi pótlékot

Létrehozva
A diák ötven óra feletti igazolatlan hiányzását követően az adott település jegyzője elrendeli a gyermek védelembe vételét, és felfüggeszti az iskoláztatási támogatást - döntött egyhetes halasztást követően az Országgyűlés június 28-án.
A törvénymódosítás szerint tíz óra igazolatlan hiányzás után az igazgató jelzi a problémát a jegyzőnek, aki felhívja a szülők figyelmét a várható következményekre.

A Kósa Lajos (Fidesz) és Soltész Miklós (KDNP) által benyújtott javaslatot 305 igen, 66 nem szavazat és egy tartózkodás mellett fogadta el az Országgyűlés. Az augusztus 30-án hatályba lépő rendelkezés a nevelési ellátásra és az iskoláztatási támogatásra bontja a családi pótlékot.

Forrás: edupress.hu