A polgármesterjelölt a sajtótájékoztatón megköszönte a tagság bizalmát, és elmondta: gyermekkora óta érdeklődik a politika iránt, főként azért, mert segíteni szeretne embertársain. Kilenc évet töltött el hallgatói érdekképviseletben, ahol előbb a miskolci egyetemistákat, később az egész ország hallgatóit (közel 400 000 diákot) képviselte a HÖOK elnökségi tagjaként. Hircsu Ákos hozzátette: június 30-án éjfélig hivatalosan még általános alelnöki pozíciót lát el a Miskolci Egyetem Hallgatói és Doktoranduszhallgatói Önkormányzatában, ám az onnan való távozását régóta tényként kezeli. Álláspontja szerint ugyanis az a poszt összeegyeztethetetlen mostani jelöltségével.A SZEME programja már összeállt, ám annak részleteiről a polgármester-jelölt egyelőre még nem kívánt beszélni. Mint mondta, ezt a következő hónapokban, a kampány során ismerhetik majd meg az érdeklődők.
T. Ákos