Orosz Lajos miskolci alpolgármester a témával kapcsolatos, mai sajtótájékoztatón elmondta: megteremtették a feltételeket ahhoz, hogy „ne jogszabályokkal, hanem kaszával tudjanak küzdeni a parlagfű ellen”. A telefonos bejelentések után egy felszerelt, hatékony kaszáló brigád tud elindulni. Orosz Lajos kiemelte, hogy az elmúlt években többször is megmutatkozott: „amikor kaszálni vagy fizetni kell akkor nincs gazdája a teleknek”. Idén ellenőrizni fogják a magánterületeket, és minden lehetőséget megadnak a tulajdonosoknak, hogy időben elvégezhessék, vagy elvégeztessék a munkát.
A nem önkormányzati tulajdonú belterületek esetében, a tulajdonosoknak június 30-ig kell lekaszálni a telküket. Ha valakinek ez nem áll módjában, a Városgazda Kft. díjazás ellenében elvégzi a munkát. A szolgáltatást igényelni, vagy esetleg a parlagfűvel kapcsolatosan bejelentést tenni a 46/ 507-049-es telefonszámon lehet.
Vajtó L.
A nem önkormányzati tulajdonú belterületek esetében, a tulajdonosoknak június 30-ig kell lekaszálni a telküket. Ha valakinek ez nem áll módjában, a Városgazda Kft. díjazás ellenében elvégzi a munkát. A szolgáltatást igényelni, vagy esetleg a parlagfűvel kapcsolatosan bejelentést tenni a 46/ 507-049-es telefonszámon lehet.
Vajtó L.