A politikus egyebek mellett kiemelte: ezt a megyét különösen nagy mértékben sújtotta az árvíz, otthonok százai mentek tönkre, közintézmények károsodtak. Az önkormányzatok napi működési gondokkal, likviditási problémákkal küszködnek, a „kormány halogató magatartása” pedig lehetetlenné teszi a tervezést, fennáll a veszély, hogy télre sem sikerül majd fedelet biztosítani a károsult családoknak. Dr. Varga László hiányolta a megválasztott borsodi fideszes képviselők lobbierejét, s az MSZP megyei szervezete nevében felszólította őket, érvényesítsék befolyásukat az árvízkárosultak érdekében. - A kormány több tagja is itt járt az árvízi katasztrófa idején, tisztában vannak a kárral, a kilátástalan helyzetbe került emberek kétségbeesésével, a települések nehézségeivel. Kérjük, ne halogassák a döntést, ne hagyják magukra a borsodi embereket. Mielőbb határozzanak a kárenyhítésről, hogy tudjanak tervezni az önkormányzatok, s megindulhasson az újjáépítés - hangoztatta a Magyar Szocialista Párt B.-A.-Z. megyei elnökhelyettese.
