Ugrás a tartalomra

Sorsoltak a női kosárlabda Euroligában

Létrehozva
Az Európai Kosárlabda Szövetség (FIBA Europe) müncheni központjában kisorsolták a 2010/2011-es idény női sorozatainak csoportjait, az Euroligában a Rátgéber László vezette Fenerbahce az MKB-Euroleasing Sopronnal is összecsap.
Székely Norbert tanítványai az aranyéremre hajtó isztambuliak mellett a 2003-as bajnok, legutóbb bronzérmes orosz Jekatyerinburggal is találkoznak. A másik magyar csapat, az NB I-ben címvédő MiZo Pécs 2010 könnyebb hatosba került, amelyben főként a legutóbb négyes döntőbe jutott lengyel Kraków lehet veszélyes. A meccsek október 27-én kezdődnek, amikor a soproniak a lengyel Gdyniánál vendégeskednek - ez a frissen átigazolt Horti Dóra új klubja -, míg a baranyai csapat a lett Rigát fogadja.

A második vonalnak számító Európa Kupában a Seat Lami-Véd Győrnek az előző idényhez hasonlóan Portugáliába is el kell utaznia, míg a Szeviép-Szegednek csupán két ellenfél jutott az első körben.