A közoktatási törvényt módosító indítvány előírja, hogy tömbösítés esetén is biztosítani kell a mindennapi testmozgásra való lehetőséget. A testnevelésórákat a 2011-2012-es tanévtől emelnék meg két évfolyamon, majd felmenő rendszerben terjesztenék azt ki.