Ugrás a tartalomra

Nyolc általános nélkül nem vezethetünk

Létrehozva
2011 január elsejétől nem kaphat jogosítványt az, aki nem végzi el a nyolc általánost.
Megjelent ugyanis az a kormányrendelet, amelynek értelmében nem elég az írni-olvasni tudás, az alapfokú iskolai végzettséget kell igazolnia annak, aki gépjárművezetői tanfolyamra jelentkezik. Magyarországon ma a felnőtt népesség 17%-a nem rendelkezik általános iskolai végzettséggel. A mostani rendelkezésnek visszamenőleges hatálya nincsen.