A szépkorúak a zsolcai Lipták Jánosnak és családjának gyűjtöttek pénzt, az összeget pedig a Bartók Béla Művelődési Házban adtak át a férfinak, akinek a természeti katasztrófa következtében összeomlott a háza, maga alá temetve a család szinte valamennyi ingóságát. A nyugdíjasok választása azért esett erre a családra, mert van közöttük vasas szakszervezeti tag. A Kohász Nyugdíjas Klub az újgyőri kohászokkal együtt szervezett, június 30-án megtartott jótékonysági bál bevételéből nyújtott segítséget a kárt szenvedett felsőzsolcai családnak.