A térségben egy vitorlázó verseny zajlott, ezen vett részt a 21 éves budapesti nő. A baleset azután következett be, hogy a pilóta nekiütközött a géppel egy magasfeszültségű áramvezetéknek, majd azt leszakította. A repülő végül egy búzatáblába csapódott. A szerencsének köszönhető, hogy a nő saját lábán tudott kiszállni a roncsokból, majd egy közeli tanyán segítséget kért. Onnan vitték autóval Szegedre a repülőtérre, majd kórházba. Az elsődleges orvosi vélemények szerint könnyebben sérült csak meg.
A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság szakértők bevonásával vizsgálja a baleset körülményeit.
A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság szakértők bevonásával vizsgálja a baleset körülményeit.