Ugrás a tartalomra

„Elrejtettem egy bombát az épületben”

Létrehozva
Kedden 09 óra 46 egy férfi telefonált a Debrecen Pláza diszpécseréhez, hogy „Elrejtettem egy bombát az épületben!” .
A rendőrség a bejelentést követően az érintett területet kiürítette, mely körülbelül 5-700 vásárlót érintett, majd bombakereső kutya segítségével megkezdte a kutatást.

A kutatás 12 óra 50 perckor befejeződött, mely nem vezetett eredményre, ugyanis az épületben elrejtett robbanóanyagot vagy bombának látszó tárgyat nem találtak. Az épületbe először a pláza dolgozóit, majd a vásárlókat engedték vissza.

A terület átvizsgálásában összesen 12 fő rendőr, és egy bombakereső kutya vett részt.

A Debreceni Rendőrkapitányság közveszéllyel fenyegetés vétség gyanúja alapján indított büntetőeljárást ismeretlen tettes ellen.