A beruházás összköltsége mintegy 60 millió forint. Jelenleg a tetőn dolgoznak a kivitelező cég munkatársai, akik decemberben kezdték meg a Városi Rendészeti Központ épületének kialakítását. Az építkezés azonban több hónapig állt, tervmódosítás miatt.
Csütörtökön indul majd a betonozás, majd ezután kezdődhet el a tetőszerkezet beépítése. A közművesítés már megtörtént, a támfal is készen van, így már csak a térburkolás és a belső munkák vannak hátra. A munkálatok végén a Papszer 2. szám alatt egy 156 négyzetméter alapterületű épületben kap helyet a Rendészeti Központ.

A Városi Rendészeti Központtal elsődlegesen a történelmi avas közbiztonságát szeretnék javítani. Ezért számos térfigyelő kamerát helyeznek majd el a környéken, melyek képeit ebben az épületben kísérhetik figyelemmel a szakemberek. A központnak azonban nem ez lesz az egyetlen funkciója.
Cseh László a 16. sz. választókerület önkormányzati képviselője portálunknak elmondta: egy diszpécserszolgálat is helyet kap az épületben, valamint ingyenesen hívható telefonszámon tehetnek bejelentéseket a lakosok, vagy kérhetnek segítséget az itt állomásozó rendőröktől, polgárőröktől és közterület felügyelőktől. A Városi Rendészeti Központ épülete várhatóan szeptember végére készül el, ezután kezdődik majd meg a kamerák beüzemelése.
Csütörtökön indul majd a betonozás, majd ezután kezdődhet el a tetőszerkezet beépítése. A közművesítés már megtörtént, a támfal is készen van, így már csak a térburkolás és a belső munkák vannak hátra. A munkálatok végén a Papszer 2. szám alatt egy 156 négyzetméter alapterületű épületben kap helyet a Rendészeti Központ.

A Városi Rendészeti Központtal elsődlegesen a történelmi avas közbiztonságát szeretnék javítani. Ezért számos térfigyelő kamerát helyeznek majd el a környéken, melyek képeit ebben az épületben kísérhetik figyelemmel a szakemberek. A központnak azonban nem ez lesz az egyetlen funkciója.
Cseh László a 16. sz. választókerület önkormányzati képviselője portálunknak elmondta: egy diszpécserszolgálat is helyet kap az épületben, valamint ingyenesen hívható telefonszámon tehetnek bejelentéseket a lakosok, vagy kérhetnek segítséget az itt állomásozó rendőröktől, polgárőröktől és közterület felügyelőktől. A Városi Rendészeti Központ épülete várhatóan szeptember végére készül el, ezután kezdődik majd meg a kamerák beüzemelése.