Gál Tamás az MFE alelnöke bevezetőjében kiemelte, hogy több, mint 75 mérkőzést játszottak az egyesület sportolói. OB I, OBII, OBIII, U15 Uni, Felnőtt Uni, U21 és U16-os csapatok közül a Felnőtt Unihoki még a szuperdöntőn versenyben van a bajnoki címért, míg a 21 évesek bajnokságában bronz, az OB III-ban ezüstérmes a Miskolci Floorball Egyesület. Az évközi eredményeknél hangsúlyozta, nagyon fontos volt számukra a Miskolci Szabadidőközpont hozzáállása. Kiváló körülmények között készülhetett a csapat és a kapcsolatot az is minősíti, hogy az élvonalbeli gárda kiesése ellenére is megmarad a névszponzori szerződés a későbbiek során.
Fontos állomás volt életükben a Miskolci Város Napja alkalmából szervezett bajnokság is, ahol egy napon több, mint 150 miskolci fiatal floorballozott a Generali Arénában, valamint a Magyar Köztársaság Kupa döntője során a teljes hazai elit képviseltette magát Miskolcon. Először a Miskolci Floorball Egyesület munkája révén került be magyar floorball országos hatókörű sportcsatorna képernyőjére.
A banketten díjátadásra is sor került, a 2009/10-es év támogatója díjat Dr. Szatmáry-Antal Tamás, a Miskolc Városi Szabadidőközpont igazgatója és Afonyi László igazgatóhelyettes kapta.
A 2009/10-es év felnőtt játékosa Szabó Ákos lett. Azért esett rá a választás, mert évek óta a csapat legponterősebb játékosa, s edzésmunkája, edzésintenzitása semmit sem változott, pedig családapaként amatőr sportban a legnehezebb folyamatosan jó teljesítményt nyújtani. Hozzáállása példaértékű lehet a fiatalok számára is.
A 2009/10-es szezon legtöbbet fejlődött játékosa díját Ignéczi Balázsnak ítélte oda a csapat vezetése. Balázs teljesítményével bejátszotta magát az élvonalbeli gárdába és meghatározó játékossá vált a Miskolci Szabadidőközpont FSE életében. Unihoki és U21-es csapatunknak is egyik fő pillére. Játékintelligenciáját Pafféri András és Szabó József U19-es szakvezetők is észrevették, s hamarosan a válogatottban is bemutatkozhatott.
A 2009/10-es év utánpótlás játékosa díjat Hudák Milán kapta. A kapusok sorsa talán a legnehezebb, mert ha gólt kapnak, akkor mindig őt találják meg legkönnyebben a játékosok. Milán az U16, OB II-es és U21-es csapatnak tagja, minden mérkőzésen helytállt és Balázshoz hasonlóan neki is megadatott a válogatottság. Bízunk benne, hogy ő is ott lesz Németországban a jövő évi világbajnokságon, de addig még nagyon sokszor kell bizonyítania miskolci mezben is.
A 2009/10-es év menedzsere díjat Keczeli Péter kapta. Péter átvette a pénzügyek jelentős részét az egyesületben, a Magyar Köztársaság Kupa szervezőbizottságának megbízható tagja volt, ez a díj elismerés a pályán kívül tett eredményes munkájáért.
A díjak átadása után a jövő évi tervekről, csapatok indításáról volt szó. Tervek szerint egy többállomásos amatőr kupasorozatot írnak ki a Miskolci Görög Katolikusoknak, a Floorball Klub Sárospatak, a Kazincbarcikai Ördögök részére, de nem kizárt, hogy más amatőr csapatok is bekapcsolódnak majd e küzdelemsorozatba. Utánpótlás szinten is látszik, hogy több regionális megmérettetésre van szükség a diákolimpiai küzdelmeket kiegészítendő.
A jövő évi felnőtt kiírások közül az OB 1/B-ben, OB II-ben, az utánpótlás bajnokságok terén pedig az U21-ben és U19-ben indítanak csapatokat.
Ezt követően bemutatták az új edzőt, Hutter Gergőt, aki korábban a Miskolci Jegesmedvék színeiben már bizonyított élvonalbeli játékosként nagy rutint szerzett a csapatjátékok során. Gergő az utolsó fordulókat már nézőként követte, sőt néhány edzésre is ellátogatott, nagy ambícióval vág neki a szakmai munkának. Egy-két hét pihenő után az egyetemen kezdi el az erősítést a csapat, majd augusztus első hetében Szerencsen edzőtáboroznak a miskolci floorballosok.
Fontos állomás volt életükben a Miskolci Város Napja alkalmából szervezett bajnokság is, ahol egy napon több, mint 150 miskolci fiatal floorballozott a Generali Arénában, valamint a Magyar Köztársaság Kupa döntője során a teljes hazai elit képviseltette magát Miskolcon. Először a Miskolci Floorball Egyesület munkája révén került be magyar floorball országos hatókörű sportcsatorna képernyőjére.
A banketten díjátadásra is sor került, a 2009/10-es év támogatója díjat Dr. Szatmáry-Antal Tamás, a Miskolc Városi Szabadidőközpont igazgatója és Afonyi László igazgatóhelyettes kapta.
A 2009/10-es év felnőtt játékosa Szabó Ákos lett. Azért esett rá a választás, mert évek óta a csapat legponterősebb játékosa, s edzésmunkája, edzésintenzitása semmit sem változott, pedig családapaként amatőr sportban a legnehezebb folyamatosan jó teljesítményt nyújtani. Hozzáállása példaértékű lehet a fiatalok számára is.
A 2009/10-es szezon legtöbbet fejlődött játékosa díját Ignéczi Balázsnak ítélte oda a csapat vezetése. Balázs teljesítményével bejátszotta magát az élvonalbeli gárdába és meghatározó játékossá vált a Miskolci Szabadidőközpont FSE életében. Unihoki és U21-es csapatunknak is egyik fő pillére. Játékintelligenciáját Pafféri András és Szabó József U19-es szakvezetők is észrevették, s hamarosan a válogatottban is bemutatkozhatott.
A 2009/10-es év utánpótlás játékosa díjat Hudák Milán kapta. A kapusok sorsa talán a legnehezebb, mert ha gólt kapnak, akkor mindig őt találják meg legkönnyebben a játékosok. Milán az U16, OB II-es és U21-es csapatnak tagja, minden mérkőzésen helytállt és Balázshoz hasonlóan neki is megadatott a válogatottság. Bízunk benne, hogy ő is ott lesz Németországban a jövő évi világbajnokságon, de addig még nagyon sokszor kell bizonyítania miskolci mezben is.
A 2009/10-es év menedzsere díjat Keczeli Péter kapta. Péter átvette a pénzügyek jelentős részét az egyesületben, a Magyar Köztársaság Kupa szervezőbizottságának megbízható tagja volt, ez a díj elismerés a pályán kívül tett eredményes munkájáért.
A díjak átadása után a jövő évi tervekről, csapatok indításáról volt szó. Tervek szerint egy többállomásos amatőr kupasorozatot írnak ki a Miskolci Görög Katolikusoknak, a Floorball Klub Sárospatak, a Kazincbarcikai Ördögök részére, de nem kizárt, hogy más amatőr csapatok is bekapcsolódnak majd e küzdelemsorozatba. Utánpótlás szinten is látszik, hogy több regionális megmérettetésre van szükség a diákolimpiai küzdelmeket kiegészítendő.
A jövő évi felnőtt kiírások közül az OB 1/B-ben, OB II-ben, az utánpótlás bajnokságok terén pedig az U21-ben és U19-ben indítanak csapatokat.
Ezt követően bemutatták az új edzőt, Hutter Gergőt, aki korábban a Miskolci Jegesmedvék színeiben már bizonyított élvonalbeli játékosként nagy rutint szerzett a csapatjátékok során. Gergő az utolsó fordulókat már nézőként követte, sőt néhány edzésre is ellátogatott, nagy ambícióval vág neki a szakmai munkának. Egy-két hét pihenő után az egyetemen kezdi el az erősítést a csapat, majd augusztus első hetében Szerencsen edzőtáboroznak a miskolci floorballosok.